Biuro rachunkowe – dlaczego warto podjąć z nim współpracę?

14 marca 20220

Posiadanie działalności gospodarczej wiąże się z prowadzeniem rozmaitych spraw księgowych. Jak wiadomo jednak, bycie na bieżąco z dynamicznie zmieniającymi się przepisami prawa nie należy do najłatwiejszych, a zajmowanie się sprawami rachunkowymi wymaga niezwykłej skrupulatności. W związku z tym, jak wymagające jest to zadanie, wielu właścicieli firm decyduje się na zatrudnienie osoby odpowiedzialnej za księgowość. Ogromną popularnością cieszą się również biura rachunkowe, które to w sposób kompleksowy zajmują się wszystkimi sprawami księgowymi. Co zatem jest lepsze? Księgowa na etacie czy podjęcie współpracy z zewnętrzną firmą? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w niniejszym artykule. Zachęcamy do lektury.

Jakie kompetencje może posiadać biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe to rozwiązanie, na które decyduje się wielu przedsiębiorców. I nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, ponieważ taka współpraca niesie ze sobą szereg korzyści. Jakie zatem kompetencje mogą posiadać biura rachunkowe? Otóż zakres ich działań jest naprawdę szeroki. To pozwala natomiast na oferowanie ich usług różnorodnym klientom. Tego typu firmy obsługują z reguły małe, średnie i duże przedsiębiorstwa.

Poniżej przedstawiamy usługi księgowe, jakie między innymi świadczą biura rachunkowe:

– prowadzenie spraw kadrowo- płacowych,

– prowadzenie ewidencji sprzedaży,

– rozliczanie CIT, PIT i VAT,

– prowadzenie książki przychodów i rozchodów,

– generowanie JPK,

– zwroty podatków z zagranicy,

– rozliczenia deklaracji PIT dla osób prywatnych.

Powody, dla których warto skorzystać z usług biura rachunkowego

Zalet biur rachunkowych można by wymienić wiele. Kluczowymi jednak są:

  1. Zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w dokumentach: pracownicy biur rachunkowych dbają o to, aby w dokumentach ich klientów panował nienaganny porządek. Są oni również odpowiedzialni za to, aby przestrzegać urzędowych terminów składania dokumentów i dokonywania opłat do ZUS i US. To pozwala ich klientom zyskać pewność, że wszystkie sprawy rachunkowe, kadrowo- płacowe itp., będą załatwione w odpowiednim dla nich terminie. Co istotne, jeżeli dojdzie np. do jakiejkolwiek pomyłki ze strony księgowej lub księgowego, wówczas biuro rachunkowe dysponuje obowiązkowym ubezpieczeniem OC, które chroni interesy klientów.
  2. Kontrole skarbowe w miejscu siedziby biura rachunkowego: w momencie kontroli skarbowej, odbywa się ona w siedzibie biura rachunkowego, toteż klient nie musi się jej obawiać i specjalnie przygotowywać na tę okoliczność. Bowiem to pracownicy biura rachunkowego są odpowiedzialni za reprezentowanie swoich klientów w postępowaniach sprawdzających.
  3. Oszczędność pieniędzy: jak można się domyślić, zatrudnienie księgowej na etacie to niezwykle kosztowne rozwiązanie. W szczególności nie opłaca się ono małym i średnim firmom. Biuro rachunkowe oferuje korzystne finansowo rozwiązanie, a opłaty za tego typu usługi z reguły są uzależnione od wielkości danego przedsiębiorstwa oraz ilości dokumentów, jakie dostarcza każdego miesiąca.
  4. Pomoc w każdej sytuacji: zespół specjalistów tworzących biuro rachunkowe to osoby, które są zawsze chętne do pomocy. Dlatego też można kontaktować się z nimi w razie ewentualnych niejasności i uzyskać wyczerpujące informacje na dany temat.

FCG

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontakt
FCG Fiscal Consulting Group Sp. z o.o.
Spółka Doradztwa Podatkowego
(nr wpisu 510)
NIP: 8971698680
REGON: 9330282269
KRS: 0000218670
+48 71 358 02 70 (telefon do siedziby)
+48 516 121 031 (telefon do oddziału)
+48 605 55 15 74 (telefon do autoryzowanego partnera)
informacje@fcg-fiscal.pl
Lokalizacja
Spółki

Adres siedziby:

ul. Opolska 11-19,
52-010 Wrocław

Adres oddziału:

ul. Henryka Sienkiewicza 29,
56-120 Brzeg Dolny

Autoryzowany Partner w Warszawie
(GZ-BROKER sp. z o.o.):

ul. Jeziorki 40A
02-863 Warszawa

Kontakt
FCG Fiscal Consulting Group Sp. z o.o.
Spółka Doradztwa Podatkowego
(nr wpisu 510)
NIP: 8971698680
REGON: 9330282269
KRS: 0000218670
Lokalizacja
Spółki
ul. Opolska 11-19,
52-010 Wrocław

ul. Henryka Sienkiewicza 29,
56-120 Brzeg Dolny
Usługi
Księgowe, rachunkowe
Usługi
Wsparcie biznesu